Zděná chalupa na Plzeňsku z roku 1870

Retro vypínače Decento v chalupě z roku 1780

Popis projektu

Bývalá fara z konce 18. století se měla stát původně jen víkendovým a prázdninovým útočištěm, kvůli (nebo spíš díky) pandemické situaci se z ní však stal regulérní druhý domov. Majitelem domu je Roman Zach, známý herec a moderátor. V době, kdy divadelní scény musely svou činnost pozastavit, věnoval Roman nově získaný volný čas zvelebování své chalupy.

Z původně zamýšlených drobných oprav se nakonec stala poměrně rozsáhlá rekonstrukce, která zahrnovala mimo jiné výměnu některých elektrických rozvodů. Při té příležitosti se Roman rozhodl vyměnit také kolekci vypínačů a zásuvek různých typů za jeden design, který by vhodně zapadl do venkovského retro stylu a který by podtrhly atmosféru starých časů. Vypínače a zásuvky se instalovaly na kamennou zeď, barevné obklady i na dřevo.

Retro vypínače Decento v chalupě z roku 1780
Doporučujeme výběr vypínače přizpůsobit místu a stylu prostředí. Pokud je cílem zachovat dobový charakter prostoru, důležitý je nejen tvar, ale také použitý materiál.
Koupelna na chalupě v podkroví

Náš pohled na věc

Stará chalupa žije, je to dům, který neustále pracuje. Stavebním materiálem bývá kámen, dřevo, omítky nejsou ideálně rovné. Kulaté vypínače místo hranatých - to je jasná volba. Porcelánové provedení vypínačů se na faru z konce 18. století výborně hodí. Vypínače vnitřní prostor domu decentně doplňují a současně oživují.

Decento na chalupě Romana Zacha je nádherným příkladem toho, že na detailu záleží a významně se podílí na celkovém vzhledu interiéru. Porcelán jako materiál je skvělá volba. Nejen že je elegantní, ale na rozdíl od keramických vypínačů nepraská a víc snese.

Představa klienta

Rekonstrukce chalupy měla zachovat původní ráz budovy. Vypínače a zásuvky chtěl majitel designově sjednotit a najít pro tento účel takové, které by vhodně ladily s interiérem ve venkovském retro stylu.

Aplikované řešení

Kulaté vypínače designové řady Decento do interéru takovéto chalupy krásně zapadnou. Působí harmonickým dojmem, jako by tam byly odjakživa. Porcelán je ušlechtilý materiál, příjemný na pohled i na dotek, navíc odolnější než keramika.

Závěrem

Vypínače a zásuvky Decento si se starou farou dokonale porozuměly. Do domu, který dýchá historií jako tento, si snad ani jiné vypínače vybrat nejde.

Slovo klienta

Vypínače Decento jsem poprvé viděl při natáčení pořadu Bydlet jako… před 3 lety a okamžitě mi učarovaly. Když jsem se loni pustil do své vlastní rekonstrukce, chtěl jsem, aby úpravy zapadaly do původního stylu budovy. Porcelánové vypínače tak byly jasnou volbou. Výsledek pak předčil moje očekávání. Byl jsem překvapen, jak moc sjednocení a porcelánový design vypínačů pozvedne celkový dojem z prostoru.
Roman Zach herec
Roman Zach majitel chalupy
Roman Zach, herec
Následující reference

Rekonstrukce zámku Sychrov s porcelánovými vypínači Decento

Citlivá rekonstrukce historického objektu, při které šlo o zachování stylu interiéru z přelomu 19. a 20. století.

Státní zámek Sychrov pohled z výšky
Sdílet referenci

Newsletter ABB

Chcete od nás dostávat newsletter a informace o tom, co je v ABB nového? Speciální nabídky, nové produkty, tiskové zprávy, události a školení.

POKRAČOVAT
Elektromontéři seznam Video manuály instalace Technická podpora Obchodní kontakty
6201
produktů
a 18 designových řad
231
prodejních míst
a velkoobchodů v ČR
1006
elektromontérů
v našem klubu ABB
153
let tradice a
zkušeností s výrobou