Košík 0
Moderní kancelář

LevitM v nových kancelářích digitální firmy

Popis projektu a zákazníka

Představte si 3patrovou prvorepublikovou budovu v centru Náchoda. Nahoře byty, v přízemí obchody. A právě v takovém domě v přízemí má od roku 2012 své sídlo firma inCUBE Interactive. Digitálně mediální agentura, která působí v online marketingu a tvoří web design.

Mladá firma, mladý kolektiv, nové nápady, nové projekty a stále více nových projektů. Žádný div, že se roce 2020 pouštějí do rozšiřování stávajících kanceláří a do rekonstrukce nově získaných prostor. Hlavní motiv: Vybudovat inspirativní a příjemné prostředí pro tým, kam se každý bude těšit víc než domů.

LevitM v nových kancelářích digitální firmy
LevitM v metalické barvě – nadčasový design s čistou rovnou linií je vkusným doplňkem moderních interiérů, ve kterých se potkává s materiály, jako jsou kov, sklo, dřevo.
Vypínač titanově šedý na zdi

Náš pohled na věc a vybrané řešení

Budova je stavěná s železobetonovým skeletem, což samo o sobě dalo možnost prostory pro nové kanceláře dispozičně přebudovat, aniž by to narušilo statiku. Jednalo se o kompletní rekonstrukci, při které nezůstal kámen na kameni. Veškeré stěny, příčky přišly vybourat, zbylo jen obvodové zdivo.

Součástí rekonstrukce byla i kompletně nová elektroinstalace, podlahové topení, nový strop, betonové stěrky na podlahu, štuky a nové zdi, osvětlení, rozvody vody, velkoplošná okna, skleněná stěna, nábytek, venkovní světelné panely.

Pracovní prostor je koncipován jako open space s pracovními stoly, žádné dveře, kolem dokola průchozí. Na open space navazuje skleněnou stěnou oddělená jednací místnost, fotoa-teliér, 2 kuchyňky, sociální zázemí a venkovní terasa.

V dispozičním i designovém pojetí interiéru se odráží duch firmy a to doslova. inCUBE je tým kreativních lidí, takže veškeré úpravy jsou výsledkem jejich vlastního návrhu. I pokud jde například o osvětlení. Zajímavostí možná je, že v celém prostoru je použito asi 200 metrů LED pásků! Povšimněte si také svítidla v zasedačce. Designem se zabývali až do takového detailu, jako jsou madla na vstupní dveře, která si sami navrhli a nechali vyrobit u kováře. Také masivní pracovní stoly jsou navržené in-house a vyrobené truhlářem na míru.

Neméně důležitý detail jsou zásuvky a vypínače, a to nejen na stěnách, kde jsou samozřej-mě všem stále na očích, ale je tu také množství napájecích a datových zásuvek pod pracovními stoly. Protože celý prostor je otevřený, z určité vzdálenosti vidíte právě i ty zásuvky pod stoly. Takže je dobře, že ani tady se inCUBE nepustil do kompromisů a i tato zdánlivě skrytější místa jsou osazena zásuvkami v jednotném designu LevitM v barvě titan/kouřová černá.

Když si dáte záležet, zásuvky a vypínače umí styl interiéru krásně doplnit a zdůraznit. V inCUBE se to povedlo. Vybrali si LevitM v barvě titanová/kouřová černá jednotně do všech prostor. Do celkového konceptu vkusně ladí barevně i tvarem. Ostré hrany a rohy čtvercových vypínačů a zásuvek vytváří kontrast k oblým tvarům nábytku a zároveň tu nacházíme i vtipnou souvislost s „kostkou“ zakomponovanou v názvu firmy inCUBE.

Představa klienta

  • Moderní futuristický design vypínačů a zásuvek. Nesmí být tuctový a fádní. Musí ladit s barevným konceptem interiéru. Preferujeme českého výrobce.

Aplikované řešení

  • LevitM v barvě titanová/kouřová černá, osazeno jednotně v celém interiéru.

Závěrem

inCUBE se snaží dělat špičkové projekty do posledního detailu a tyto tyto hodnoty se odráží i v jejich nových kancelářích.

Projekt rekonstrukce dal vzniknout moderním, nadčasovým až futuristickým kancelářím v pojetí open space. Web development a kreativní proces je hlavně o týmové spolupráci a komunikace je důležitá. Zároveň chtěli v inCUBE vybudovat prostor, který bude odrážet firemní kulturu a hodnoty a kde se bude člověk dobře cítit.

Vše vznikalo promyšleně i včetně elektroinstalace. Už v původním návrhu bylo jasné, kde budou umístěné stoly, kde budou potřeba jaké zásuvky, takže všechny kabely jsou skryté. Čistá práce.

Slovo klienta

Designový návrh jsme si dělali sami interně včetně většiny nábytku (stoly, podium, kuchyňka …). Nejdříve jsme si udělali mood board, pak nákresy na papír a následně 3D vizualizaci celého prostoru. Návrhy jsme diskutovali uvnitř týmu. Každý mohl přispět vlastními nápady, co by v kanceláři chtěl mít a co by se mu líbilo. O některých věcech jsme se přeli dlouho, ale ve výběru vypínačů a zásuvek jsme měli jasno hned. Skoro jako by metalický LevitM v ABB vymysleli přesně pro nás.
Štěpán Šubert - jednatel inCUBE Interactive
Štěpán Šubert jednatel firmy
inCUBE Interactive

Použité produkty

Sdílet referenci
Následující reference

Rekonstrukce bytu 3+kk v domě z první republiky – nadčasové řešení bydlení pro mladý pár

Retro vypínače Decento v rekonstruovaném bytě z vrcholné éry funkcionalismu

Rekonstruovaná kuchyň v bytě z doby funkcionalismu

Newsletter ABB

Chcete od nás dostávat newsletter a informace o tom, co je v ABB nového? Speciální nabídky, nové produkty, tiskové zprávy, události a školení.

POKRAČOVAT
Elektromontéři seznam Video manuály instalace Technická podpora Obchodní kontakty
6238
produktů
a 18 designových řad
241
prodejních míst
a velkoobchodů v ČR
921
elektromontérů
v našem klubu ABB
155
let tradice a
zkušeností s výrobou